Feng shui ložnice

Mnoho dotazů, které mi zasíláte na email, se týká ložnice. V následujícím článku jsem pro vás připravila jednoduché, stručné a rychlé tipy, vhodné pro Feng shui ložnice.

Feng shui ložnic by mělo odpovídat energii klidu, odpočinku, regenerace. Energie ložnice by měla podpořit relaxaci a uvolnění. To je jeden z hlavních účelů ložnice. Druhou důležitou funkcí ložnice jsou vztahy, intimita, láska.

Barvy ložnice

Barvy v ložnici mají odpovídat elementu země, tedy barvám v odstínech od čokoládově hnědé přes žlutou po světle béžovou.

Feng shui sektor pro ložnici

Nejvhodnější místo pro ložnici zejména partnerskou je Jihozápad. Jihozápad je sektor pro lásku a partnerství, proto je ložnice na jihozápadě ideální. Dokonce i v případě, že žijete sami.

Okno a dveře v ložnici

Ložnice by určitě měla mít okno, ale po straně postele. Nestavte postel přímo pod okno. Přístup do ložnice zajišťují dveře. Snažte se vyhnout postavení postele čelem nebo nohama do dveří. To znamená, že za hlavou nebo před nohama spícího nesmí být dveře do ložnice.

Čemu se ve Feng shui ložnici zásadně vyhnout:

 • zrcadla
 • televize
 • počítač
 • rostliny
 • akvárium, fontána
 • zkosené stropy
 • šikmé zdi
 • police nebo skříně nad hlavou
 • oddělené postele nebo matrace
 • dřevěné obložení zdí

Líbil se Vám článek? Klikněte na „To se mi líbí“, sdílejte článek s přáteli nebo napište komentář pod článek.

Další články na téma ložnice najdete ve Feng shui ložnice.

 

(55 Posts)

3 thoughts on “Feng shui ložnice

 1. Lenka Malínková

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Stavíme dům a ložnici máme orientovanou na severovýchod a naopak v sektoru partnerství, na jihozápadě, máme koupelnu s wc. Není to velký problém? Nebude koupelnou odcházet dobrá energie a ničit nám tak partnerský život? Popřípadě, pomohlo by třeba vykachličkovat koupelnu v určité barvě, či ji zařídit v nějakém konkrétním materiálu? Děkuji Vám za radu.

  1. Zuzana Musilová Post author

   Dobrý den,

   Koupelna a wc v sektoru partnerství na jihozápadě bohužel nenechá vztah příliš v klidu. Do vztahu budou pronikat jiní lidé, přičemž nemusí jít nutně hned nebo vždy o nevěru. Může jít také o tzv. dobré rady od maminky, sourozenců, příbuzných, přátel, kolegů, apod. Výsledkem v každém případě bude odvádění pozornosti, ale také osobní přítomnosti jednoho z partnerů ze vztahu. Koupelna s wc na JZ se může projevit také jako fyzická nepřítomnost doma jednoho nebo obou partnerů, a to z různých důvodů.

   Doporučuji proto výrazně dbát na podporu vztahu v celém domě. Můžete např. podpořit JV sektor v ložnici, obývacím pokoji, jídelně. Na podporu vztahu jsou ideální kameny, např. křišťál, růženín, jadeit, ametyst.

   Na ochranu před nevěrou a zásahy třetí strany (myšleno např. rodič, kamarád, kolega, apod.) a doporučené feng shui ochrany uveřejním článek, na který vám sem přidám odkaz, jakmile bude aktuální.

   Co se týká kachliček a barevného ladění na JV do koupelny a wc, doporučuji zelenou v kombinaci s červenou a/nebo oranžovou barvou. Barvy můžete zvolit ve všech odstínech, kromě fialové v případě červených odstínů a tyrkysové v případě zelených odstínů.

 2. Petra

  Dobrý den, v našem bytě máme ložnici na JV – tedy v sektoru Bohatsvtí a tím pádem se neslučují ani barvy ani elementy. Na JZ v sektoru Partnerství máme zasklený balkon, který je součástí bytu, který jsem upravila na aktivaci a podporu partnerství.
  Jaké barvy a prvky použít v ložnici? Přikláním se k podpoře prvku Dřeva (nábytek z masivu, zelené barvy). To se ale neslučuje se sektorem JV (zlatá, fialová podporující Bohatství; případně fontánka)……

  Díky za názor a radu

Napsat komentář